3+3 hračky, které dalmatinům (ne)vydrží

Že je dalmatin pes hravý, to se ví moc dobře. Pořádná výbava hraček je tedy jakousi samozřejmostí. Po několika ne zrovna levných nákupech však přichází zjištění, že ony ty hračky mají jakousi krátkou "dobu trvanlivosti". V následujících řádcích se s vámi chci podělit o zkušenosti vybranými blbůstkami.

Na začátek bych jen rád podotknul, že níže uvedené hračky náš dalmatin "testoval" v období od 1-2 let, čili už jakýsi "stisk" měl a chuť do hraní taktéž. :-) 

 

3. nejodolnější hračka - létající talíř

Asi nejvýhodnějším nákupem hračky v poměru cena/výkon je létající talíř. Jednak je to skvělý doplněk pro venkovní běhání a blbnutí, a zároveň si na něm pes částečně čisté své zuby. Pokud nepočítám mírné otisky zubů a kousek utrženého kraje, tak talíř drží dodnes a velikostí je vhodný dokonce i pro štěňata. Když je dalmatin sám, pohraje si s ním. Dostupný je v každém obchodě.

 

2. nejodolnější hračka - gumový míček se zoubky (ježek)

Co se týká oblíbenosti, vyhrál by právě obyčejný prázdný gumový ježek. Náš dalmatin jej dostal paradoxně dárkem od známých, nicméně si jej oblíbil a okusuje si jej doteď. Stejně jako u létajícího talíře (a jako u jakékoliv jiné gumové hračky) se to pozitivně projevilo na zubech psa. K dostání jsou tyto míčky i v pískací variantě, to však vzhledem k časté frekvenci mačkání nedoporučuji :-)

 

1. nejodolnější hračka - pevný provaz

Možná ne nejoblíbenější, ale rozhodně nejodolnější hračkou je bavlněné lano. Alespoň tedy u nás. Dalmatin se všeobecně rád přetahuje a v brzkém věku jsme se museli přetahovat neustále :-) Dalmatin si s lanem kroutil a škubal sám, protože to nebylo tak snadné rozkousat. Vlastně vůbec :-)

 

A nyní pár řádků k hračkám, které se v určitých chvílích prostě proměnily v prach :-)

 

3. slabší hračka - dentální hračka "Fantasy"

Jak jde možná poznat z řádků výše, náš dalmatin prostě miluje hračky, které trvá "rozbít", nebo je to jakkoliv "ústně" zajímavé. Proto byl jedním z mnoha dárků váleček s gumovými kolečky. Říkali jsme si, že to bude malá změna. Nicméně dalmatin velmi rychle přišel na plastovou spojovací část a začal se soustředit na ni. Brzo jsme tedy v domečku našli jednotlivě oddělené gumové částí a dost prokousaný plast. Naštěstí jen prokousaný. Tím jsme odhalili, že cokoliv plastového je od něj potřeba dostat pryč. Po čase zůstalo pár malých gumových kroužků na části a dalmatin si s nimi už nehrál (byly malé). Tuto hračku bych tedy nedoporučil, ale věřím, že to jinde může být jinak. :-)

2. slabší hračka - tenisák

Tenisák je takový psí stereotyp. "Na", "chytej", "hop", "dones" a podobné pokřiky prostě na dalmatina neplatí ani v pohádce. Tenisák je prostě jako pamlsek. Jelikož sám aktivně hraji tenis, tak jsou nové tuby pečlivě schované :-). Demolice jednoho míčku trvá našemu dalmatinovi cca 10 minut, takže taková hračka opravdu nezabaví na dlouho a ani nevydrží.

Vítěz krátkodobé hračky - obyčejný plyšák

Možná jste očekávali, že na konci tohoto článku bude nějaký konkrétní produkt, který je třeba zdravotně závadný, má kolem sebe přehnaný marketing či nějak jinak vadí majitelům psů, ale místo zde najdete spíše odlehčení. :-) Pochopitelně, téměř každé hračky jsou kvalitní a mají své výhody a nevýhody. Cílem bylo spíše zjistit, jak jste na tom s plyšáky. Odjakživa nejvíce předávaná hračka psům (snad mimo klacku), jenže zrovna u našeho dalmatina je již dlouho zásadně zakázaná. Jakýkoliv druh dokáže během několik málo minut proměnit v milion kousků. O to více jsou pak nebezpečné tvrdé oči plyšáka. 

A jak to bylo/je u vás? Podělte se o zkušenosti přímo v komentářích, nebo nám napište na Facebook! :-)


Nebojte se nám napsat jakékoliv nápady a připomínky k mapě na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo využijte Facebook

Web realizoval Filip Bartoš a digitální #agentura Weboo

Web podporují: Elektrické obojky a neviditelné ploty pro psy